Podvečer

Autor: Katarína Bagoči | 5.3.2011 o 15:31 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  292x

Dopila som podvečernú kávu z bodkovaného hrnčeka. Dalo by sa povedať, že v každom hrnčeku chutí inak. Je to ako s tvarom cestovín. Rovnaké zloženie, iný tvar, rôzny zážitok.

K životu potrebujem teplé nápoje ako tešivé prílohy dňa. Sladké bodky za ťažkosťami života. V tejto súkromnej chvíli mi jeden chlap neutrálnym tónom povedal, že bolo nefér čo som urobila. Asi má pravdu, ale musí pochopiť, že aj on by mal preskúmať hranice svojho rozprestierania sa. Vyjasnili sme si to, zavrel dvere, odišiel, viac ma nezaujíma.

 

Dnes si desaťročné deti všimli, že som namaľovaná. Povedali niečo o mojich očiach. Oči nazvali očká. Povedala som si, že také slovíčka by sa mali, čo sa týka kto-komu, hovoriť naopak.

 

Ochorela som, nevládala som. Stáť sa slnku (hoci som ho vtedy inštinktívne potrebovala), počúvať, napomínať. Tak som si našla lavičku a na nej som posedávala. Dali mi najavo, že na takéto posedávanie je ešte zima. Trápilo ma, že som taká nevládna, že sa deň vlečie a ja nemám chuť vnímať a počúvať. No neskôr som si hovorila - je to len fyzika, oslabenie tela, k večeru zvyšujúca sa teplota, ťažký pocit na hrudi a ťažký tlkot srdca. Staral sa o mňa.

 

Naše rozprávanie o živote nemá konca kraja. Neviem sa vyrozprávať, hoci nehovorím veľa. Často teraz myslím na kvety. Včera mi jedno dievčatko povedalo: ste jemná ako kvet a večer v posteli, som v mysli hľadala, ku ktorému by som sa pripodobnila. Viem, že výber kvetov pre mňa veľa znamená. Vybrala som si taký, hoci ani neviem ako sa volá:

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Život po 65 nekončí. Sex často áno

Božíčku, to bolo včera niečo. Veta, ktorá vyvolá úsmev na tvári. Kým nezistíte, že ju povedal 70-ročný pár.

KOMENTÁRE

Putin prichádza navštíviť Merkelovú a baby Trump (karikatúry týždňa)

Výber SME z prác karikaturistov z celého sveta na tento týždeň.

ŠPORT

Barcelone na tri mesiace vypadol kľúčový hráč, Enrique zúri

Barcelona vyhrala vo Valencii 3:2, víťazný gól strelil z jedenástky Messi.


Už ste čítali?