Buon giorno, mio sposo!

Autor: Katarína Bagoči | 8.8.2011 o 15:40 | (upravené 10.8.2011 o 14:53) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  370x

2. august 2011 Som plná hluchých slov, čo počujú len samé seba no nič naokolo. Ako sa vysporiadať s touto uväznenou hluchotou?

Dnešná noc mala ráno so snom: niekto chcel dať lásku najavo, tak ju zaspieval, tak o nej povedal hudbou.

Moje myšlienky majú ohromnú schopnosť byť obracajúcou sa palacinkou. Som ich najlepšou kuchárkou.

Zdá sa mi, že nepotrebujem sny, že si ma moje vnútro nemusí hľadať podprahovo. Mám priestranné vedomie, kde ani vytesneniam nie je pritesno.

 

3. august 2011

Ráno sa zobúdzam a teba niet. Kde si, premýšľam, plavky máš tu, kde máme na chvíľu svoj domov, svoje hniezdo. Tak hádam, čo máš v úmysle, tak sa zatiaľ sprchujem medzi divými čerešňami, v ich vôni, ich pene. Prídeš s kytičkou ružových skalných kvetov.

Chcem ti niečo povedať. Chcem ti povedať, že ten niekoľkoročný opakujúci sa sen nabral iný smer. Už je po obávanom absolventskom koncerte a ja začínam nový ročník, nový stupeň. Hodiny klavíra, na ktorých chcem konečne uspieť. Kráčame večerným mestom, večerným vidiekom. Zaborím sa po kolená do bažoriny, ty ma z nej vytiahneš, no napokon si aj tak umývame tie miesta, ktoré ukrývame pred svetom.

Ak nevieš, čo to znamená, tak ja ti to poviem, muž môj.

Presvitá nádej.

Duše si umývame tak, že sa pri tom dotýkame telom.

 

 

O všelijakej poteche

Páčia sa ti vypracované ruky starého námorníka, lebo si stelesnené úsilie, modlíš sa prácou. Vonia ti všetko, čo môžeš dosiahnuť námahou.

Syry, ryby a červeň na pokožke presunieme do hornatej oblasti Ligúrie. Sčervenanie sa zmení na farbu páleného cukru, pokožka je karamelovou krustou a moja predmenštruačná chuť ťa povedie do najbližšieho obchodu. Voňavá Margherita, čerstvé prosciutto, nakladané artičoky. Pizzu a víno neskôr plánujeme vyvliecť tam, kde sa spája večer s plážou a kameňom. Romantika? Ja ti poviem, že pre mňa je najromantickejšia tvoja vľúdnosť.

 

4. august 2011

V strede noci sa zobudím. Meškanie. Nemôžem zaspať, ale len na chvíľu. Sníva sa mi o dieťati. Nik mi to nepovedal, nevidela som ho dobre, no cítila som to tak a už-už som ho oslovila dievčenským menom. Mala som dieťa a všade som ho nosila so sebou. Ráno som ti sen vyrozprávala a meškanie sme obohatili ešte väčším šmrncom.

Na ráno: croissant, latté a zbalené zásoby ovocného cukru.

 

 

5. august 2011

Dnes bol taký tichší deň. Nerozprávame veľa. Vlny sa vlnia, únava, Taliani (stále) výskajú. Ciao každému. Predavač zákazníkovi, mladý starému. S menštruačnými kŕčmi, tropickým teplom a pokročilou únavou sme sa vybrali prekonávať metre nad morom. Niekoľko metrov nad morom. Kombinácia všetkého ma nútia zastať a zaplakať.

Večer som v posteli už od ôsmej. Rátam odbíjanie hodín, ktorého tu nie je málo. Niekedy okolo polnoci zistím, osvecuje ma, že to každonočné cinkanie príboru od susedov je vlastne zvonkohrou.

Môj muž leží vedľa mňa. Páči sa mi jeho odovzdaný spánok. Páči sa mi jeho život. Prebúdza sa, pohladí ma a znova zaspáva. Šťastie, ktoré mám kvôli tomu, že ho mám, nie je na povrchu. Rozprestiera sa. Je pôdorysom.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza. Veríme, že ju vyrieši so cťou.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?