Koník a život v brušku

Autor: Katarína Bagoči | 18.10.2014 o 7:00 | (upravené 13.11.2014 o 15:12) Karma článku: 5,52 | Prečítané:  321x

Dnes v noci, len taká vďačnosť nad týmto dňom. Ráno, ktoré celé pršalo, a ten čas, keď sme si s Katarínkou sedeli na opierke gauča a pozerali za oknom na mokro, bágre, ktoré chcela vidieť, tie pracujúce stroje, ktoré nám chystajú za oknami pekné miesto, jej hračka, koník, ktorý sa s ňou rozprával mojím hlasom a ona mu hovorila o živote za mojím bruškom, o živote v ňom, že sa v ňom dalo hojdať, že sa v ňom šmýkalo, o šmýkačke v ňom a plávaní, o vode v ňom.

A ja som večer zatúžila po nebi, po živote v ňom, po živote za mojím životom.

A potom si spomínam na okamih, keď som bola ženou pracujúcou a ona sa na mňa prikvačila, objala ma tak, akoby sa vtedy pohol život.  Silno, ľúbezne, láskavo.

Spomenula som si na slová blízkej ženy, ktorá mi povedala, že ľudia si myslia pekné veci, aj keď o nich nehovoria.

Život je niekedy skrytý, tak veľmi skrytý, až sa zdá, akoby ho ani nebolo. A pritom, koľko hojdania je za touto skrytosťou...

Potom sme šli von. Dážď je dobrý.  Je dobré poskytnúť svojmu telu kontakt s nepohodou, s premoknutosťou, sychravosťou, poskytnúť telu všeličo, mokro a vietor, zimu lezúcu po krku. Byť prikrytý teplou perinkou od nôh až po hlavu je sladké, opojné, až z toho zaspať a necítiť...Lenže, otvoria sa dvere a povedia si: v tejto miestnosti niet nikoho.

Hovoríme čo bolo, snívame o potom, zatiaľ čo koník rozprávajúci  mojím hlasom mi šepká celkom tíško: táto chvíľa je tvoj život, počúvaj to dieťa, drž ho, sleduj ho, pozeraj sa s ním cez okno, nesnívaj, čo všetko by mu ešte dalo, keby si mu poskytla to alebo ono...

a potom mu porozprávaj  o mieste, kde sa dá hojdať a šmýkať aj vtedy, keď vonku prší a je sychravo. Zahrajte sa v teraz a všimni si, že hoci mu jeho smiech neohrozuje život, predsa pri ňom lapá po dychu.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Mesiac som žil v inteligentnej domácnosti. A takto to dopadlo

Moderná, zábavná a zaujímavá. Inteligentná domácnosť je ale drahá a slovenským príkazom zatiaľ nerozumie.

SVET

Rozhoduje sa o budúcnosti sveta, čo plánujú lídri (Globsec naživo)

Lídri, vojaci a odborníci sa rozprávajú o hrozbách.

KOMENTÁRE

Keď slová slúžia ako strely

Falošné správy často pritiahnu väčšie masy ako dôveryhodné médiá.


Už ste čítali?